O Dubrovníku

Dubrovník je nádherné historické město na jihu Chorvatska na pobřeží Jadranu. Je to město s rozsáhlým historickým centrem obehnaným mohutnými hradbami. Město které žije kulturou ale i obyčejnými prázdninovými radovánkami.

Dubrovník není nikterak velké město a to ani v rámci Chorvatska. Žije tu jen 43.770 obyvatel na ploše 143 kilometrů čtverečních. Zároveň se ale jedná o jedno z nejkrásnějších měst, díky čemuž si získalo i přízvisko „perla Jadranu”.

Dubrovník se nachází na výhodném místě na jihu Dalmácie, který městu umožnil nejenom výborný přístup k moři. Průchozí vápencového pohoří zároveň umožnilo i přepravu zboží do vnitrozemí. Město tak díky obchodu rychle bohatlo. Ve středověku se Republika Dubrovník, dokonce stala jediným významným konkurentem Benátek, které byly v této době velkou námořní velmocí.

Tato dlouhá historie zanechala ve městě spoustu památek, díky kterým byl Dubrovník už roku 1979 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dubrovník má ale i moderní tvář. Na poloostrově Lapad je spousta krásných hotelů, stejně jako i malé útulné pláže skované mezi strmými skalami.

Město opravdu žije a to nejenom díky davům turistů, ale i díky kultuře a různým zábavným akcím.

Pokud by vám nestačily tyto stránky, tak další informace naleznete také na oficiálním webu města www.dubrovnik.hr.

TOPlist