Ostrůvky Grebeni

Grebeni je skupinka pěti malých ostrůvků, které se táhnou v řadě za sebou asi 500 metrů od pobřeží poloostrova Lapad nejblíže k hotelovému areálu Babin kuk. Jedná se o nehostinné, skalnaté a velmi členité ostrovy. Největší prostřední je dlouhý 250 metrů a kolem 30 metrů široký. Nejzajímavější ostrov je ale ten úplně poslední, který je o něco menší a je od pevniny vzdálený asi 1 kilometr.

Právě na tomto ostrově se nachází maják, který již od roku 1872 naviguje lodě. Maják byl nedávno zpřístupněn turistům jako luxusní prázdninový dům. Jsou zde tři dvojlůžkové pokoje, jeden jednolůžkový, koupelny, kuchyně, chodba s atraktivní starobylou nádrží na vodu zvanou „gustijerna“.

Kolem majáku jsou dvě rozlehlé terasy o rozloze skoro 350 čtverečních metrů, na nichž se mohou návštěvníci slunit a relaxovat. Na majáku může pobývat až sedm osob najednou.

Hosté mohou využít přepravu luxusním člunem do dubrovnického Starého města, které je jenom 2,5 námořní míle daleko od majáku a další služby, které poskytuje Hotel Dubrovník Palace, pod který maják spadá.

Ostrůvky Grebeni zkrátka nabízejí hodně netradiční a luxusní pobyt v Dubrovníku, na druhou stranu návštěvníci z pevniny mohou obdivovat pouze malé kousky skály v moři.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.luxurycroatianvillas.com.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist