Ubytování v Dubrovníku – hotely a apartmány

Dubrovník jako město žijící dnes převážně z turistů nabízí samozřejmě i velké ubytovací kapacity. A to v různých cenových úrovních a s různou úrovní služeb, tak aby si vybral skutečně každý návštěvník. Dubrovník je velmi oblíbený i mezi prominenty a celebritami a tak zde nechybí ani hotely té nejvyšší kategorie. Jak už jsme psali v článků o koupání, tak většina nových hotelových komplexů je soustředěna západně od starého města na poloostrovech Lapad (Vis, Adriatic, Splendid, Dubrovnik Palace) a Babin Kuk (President, Argosy, Minćeta, Tirena, Plakir).

Co se týká ubytování v soukromí a v menších apartmánech, tak to se také nachází hlavně na poloostrově Lapad. Samozřejmě se dá sehnat i ubytování dále od pláže, uprostřed města a směrem ke svahům až k Jadranské magistrále. Tady je ale nutno pečlivě vybírat, některá místa bývají dost rušná a přitom je to z nich opravdu daleko jak do starého centra, tak na pláže.

Další oblíbenou možností je autokemp Solitudo, ten se nachází v části Babin Kuk v bezprostřední blízkosti pláže. Pokud se spokojíte s troškou nepohodlí a nebo se chcete v Dubrovníku zdržet jen krátce, tak je kemp výbornou a finančně výhodnou možností ubytování. Ve stejném místě je situován i hostel – mládežnický hotel (Youth Hostel Dubrovnik). Takže si skutečně můžete vybrat dle libosti, velký pozor si dejte jen na dobu konání Dubrovnických letních her (v červenci a v srpnu), protože se zde platí speciální tzv. festivalový příplatek z každého ubytování k obvyklé ubytovací taxe.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist