Výlet z Dubrovníka do Cavtatu

Dubrovník je zajímavý nejenom jako město, ale i svých okolím. Můžete tak podnikat výlety na různá pěkná místa do okolí. Jedním takovým je i Cavtat, malé městečko s dvěma tisíci obyvateli, které leží 20 jihovýchodně od Dubrovníka. Zdejší přístav je opravdu malebný a netypický. Je totiž uzavřen mezi dva poloostrůvky, jihozápadní Sustjepan a východní Rat při zátoce Tiha, kde je mimochodem i nejhezčí pláž, která rozhodně stojí za návštěvu.

V městečku proto vyrostlo plno opravdu luxusních hotelů, lišící se od ostatních opravdu povedenou architekturou respektující ráz krajiny a samozřejmě neméně luxusní promenádou plnou barů, restaurací a o obchůdků.

V městečku Cavtat se nachází i několik interesantních památek, z těch nejzajímavějších jmenujme zbytky antického města – divadla, hrobů, římské cesty. Pozůstatky opevnění z 15.-16. stol. Renesanční Knížecí palác z 15. – 16. stol., který sloužil jako sídlo dubrovnického místodržitele. Z církevních staveb se dochoval františkánský klášter v goticko-renesančním slohu s nádherným kostelem P.Marie Cavtatské, ve kterém je dnes uloženo sbírka obrazů mistrů z okolí.

Jinak je Cavtat turistické letovisko se vším všudy. Díky členitému pobřeží jsou zde kilometry pláží, vhodné nejenom k opalování, ale i pro sport. Město o sezónu oprvdu žije, je zde spousta možností kulturních akcí. Luxusnější atmosféru tohoto městečka podtrhuje i kasino v hotelu Croatia.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist