Starý přístav v Dubrovníku – Kaša

Hledáte romantické zákoutí Dubrovníku? Těch je tu více než dost. Jedním z nich je například Starý přístav Dubrovník neboli tzv. Kaša. Dostanete se sem z centra města příjemnou procházkou. Ve Starém přístavu dodnes kotví malé rybářské loďky místních rybářů a soukromé plachetnice.

Restaurace s rybími specialitami.

Okolí kotviště je pak plné restauarací a kaváren s malými zahrádkami, které zvou k posezení. Vyhlášené jsou především rybí speciality a maso na grilu. Ochutnejte předkrmy z ryb, mušle, pršut či sýr v oleji. Nebo si dejte jen kávu či desertní víno z blízkých vinic, pozorujte typický kolorit Starého přístavu a pohybující se bárky na moři.

Jak žili staří námořníci?

V blízkosti je pak Námořnické muzeum, které je vhodné jak pro děti, tak i dospělé. Pobaví se zde celá rodina. Vedle zajímavé historie námořníků a jejich lodí, na vás čeká několik akvárií s mořskými rybami a živočichy. Vstupné do Námořního muzea stojí 40 kun pro dospělé a 29 kun pro děti a studenty. Muzeum je otevřené od jara do podzimu od 9 do 18 hod. Více informací zjistíte na www.mdc.hr. Pokud chcete slevu do muzeí a památek v Dubrovníku, pak si pořiďte městskou slevovou kartu.

 

Panorama přístavu směrem od města k moři

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist